Bu stres niye? | Kadir Çetinkaya
423
post-template-default,single,single-post,postid-423,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,transparent_content,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Bu stres yine?

Zirve hesabı yapan Altay’ın dün Yeni Malatyaspor karşısında galip gelmekten başka bir düşüncesi olamazdı elbette.

Kazanmasına kazandı ama bunu nasıl başardı, bir de bana sorun.

Altaylı kurmaylar, gol sıkıntısına bir türlü çare bulamadı. Bu yüzden taraftar, rahat maç izleyemiyor.

Gol gecikince stres ve panik başlıyor.

Altaylı kurmayların bu sorunları konuşması ve çözmesi gerekiyor.

* * *

Altay, çok sancılı bir galibiyet aldı Yeni Malatyaspor karşısında.

Takımın en skorer futbolcusu Yunus Altun’un yanı sıra diğer forvet genç golcü Abdülkadir’in de sakatlık nedeniyle oynamaması gol derdi fazlasıyla yaşandı.

Geldiğinden beri 4-3-3 sistemini oturtmaya çalışan Ekrem Al, golcü futbolcuların azlığı nedeniyle mecburen 4-4-2’ye döndü.

Ömer ve Emrah’ın yan yana oynadığı ileri ucun arkasında yer alan Fatih Egedik, ilk yarıda girdiği pozisyonlardan sonuç çıkaramadı.

Yeni Malatyaspor’un İzmir’e galibiyet için gelmediği, beraberliği hedeflediği her halinden belliydi. 90 dakikada üç cılız atak yaptı, hepsi o kadar.

* * *

Stresin tavan yaptığı dakikalarda oyuncu değişikliğine giden Ekrem Al, Fatih’in yerine Erdal’ı sahaya sürdü.

Erdal, Altay’ın hücum gücünü artırdı. 83. dakikada Erdal, biraz da kaleci Mesut’un ikramı bir gol attı ve Altay’a hayat verdi.

Altaylı futbolcular, sevinç yumağı olup, zafer çığlıkları atsalar da, zirve mücadelesi veren bir takımın bu kadar zorlanmaması gerektiğini bilmeli.

Kadir Çetinkaya – Milliyet

Hiç Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz